Om Bo-Vent A/S

Om Bo-Vent A/S

Bo-Vent A/S er stiftet i 1993 og er en familieejet virksomhed med fokus på loyalitet og godt arbejdsmiljø. Bo-Vent A/S er den ene del af en trio hvor Bo-Akustik A/S og Bo-Vent Entreprise A/S danner de sidste to dele.

Bo-Vent A/S udfører alle former for installering og vedligeholdelse, omforandringer/udbygning og servicering af installationer  –  store som små – indenfor ventilationsbranchen. Gennem årene har vi serviceret stort set alle brancher i Danmark og arbejdet sammen med mange forskellige bygherrer i både Jylland, på Fyn og Sjælland. Vi har egen projektafdeling/sagsbehandling samt egne montører, der alle er med til at sikre en høj kvalitet af vores daglige arbejde. Når vi i Bo-Vent A/S lover noget – så holder vi det

Vores sagsbehandlere har mere en 40 års erfaring fra ventilationsbrancen og vores teknikere og montører er ligeledes erfarne  og veluddannede folk, der efteruddannes løbende for at kvalitetssikre vores produkt.

Vores interne force er vores arbejdsmiljø. Hos os er det vigtigt, foruden at gøre vores bedste, også at huske humoren i hverdagen. Der skal være plads til latter på en arbejdsplads, og der skal tages hensyn til alsidighed hos den enkelte. Vores arbejdsmiljø har derfor medført at flere af vores medarbejdere har været ansat mellem 10 og 20 år.

LOGO-ENTREPRISE-300x53

Bo-Vent Entreprise A/S er specialiseret inden for ventilation, rumkøling og service til fødevareindustrien og kliniske miljøer. Er I interesseret i at vide mere eller har I et projekt vores søsterfirma kan hjælpe med, så kig forbi bo-vententreprise.dk.

Har I problemer med lyden og har I brug for en professionel vurdering af jeres byggeri? Bo-Akustik har i knap 20 år leveret akustiske kvalitetsløsninger til private som erhverv. Er I interesseret i at vide mere eller har I et projekt vores søsterfirma kan hjælpe med, så kig forbi bo-akustik.dk.

Hans Peter Borup

Adm. Direktør og indehaver.

 

+45 20747333
borup@bo-vent.dk

Rudolf P. Brockdorff

Afdelingsleder
Ventilation service og køl

 +45 60731874
rudolf@bo-vent.dk

Thomas Brink

Teknisk Chef
Ventilation service

+45 41293096
thomas@bo-vent.dk

Kim Filippas

Projektleder
Ventilation

+45 20741450
kf@bo-vent.dk

Jan Thomsen

Projektleder
Ventilation

+45 20814630
jan@bo-vent.dk

Trine Borup

Salgs- & marketingchef

+45 22942274
trine@bo-vent.dk

Annemette Borup

Regnskabschef
Regnskab og administration

 +45 40607372
annemette@bo-vent.dk

Susanne Hejlesen

Regnskabsassistent
Regnskab og administration

+45 20928373
susanne@bo-vent.dk

Marianne Gimm

Adminstations sekretær
Regnskab og administration

+45 25799230
marianne@bo-vent.dk

bhsfgkjnsfjgv